Bardzo szczerze o tym jakie kobiety lubią Mężczyźni.
poniedziałek, 16 marca 2015

To ciekawe pisać ten post z perspektywy kilku lat. Do tej pory blog był takim miejscem na anonimowy ekshibicjonizm myślowy, swoje przemyślenia i spostrzeżenia. Z perspektywy czasu na wszystko patrzę inaczej. Przypominam sobie co pisałem wcześniej, dawanie mądrych rad i tak dalej.  Takie coś może dawać osoba, która jest w 100% szczera sama ze sobą. Nie nosi żadnej maski. Czy ja noszę maskę…? Myślę, że przez wszystkie lata trochę nosiłem. Ktoś mi uprzytomnił ostatnio, że jestem wymagającym człowiekiem. Stałem się taki. Do wszystkiego podchodziłem w sposób zero-jedynkowy na zasadzie wyzwanie? Challange accepted! Skupiając się na celu, targecie. Nie na tym czego naprawdę potrzebuje i co jest dla mnie ważne. Skupiałem się na graniu kogoś kim nie jestem w 100%. Kimś niezniszczalnym, niezmordowanym, niezłomnym. Jakimś pseudo-inteligencie z roszczeniami (!).
 

Pisałem Wam co powinna robić, kobieta czego nie powinna. Dlaczego? Po co? …bo MĘŻCZYZNA tak chce, tego oczekuje, bo to droga do zaspokojenia jego potrzeb/szczęścia. Co to jest?! Czy to nie jest właśnie samolubne myślenie … ? Bardzo egoistyczna postawa. Nawet wulgaryzmami podkreślałem pewne rzeczy, przyjmując że życie jest zero-jedynkowe i od moich słów nie ma dyskusji. Bardzo autorytarny i dyktatorski styl…. Serio uważacie, że potrzebujecie drogowskazu w życiu w postaci paru artykułów i tekstów od gościa, który zagalopował się? Ostatnio zacząłem się bardzo mocno zastanawiać, że ten blog to nic innego jak tępiona przeze mnie  postawa roszczeniowa (czy jak kto woli życzeniowa). Jest w nim dużo pretensji…do innych, do społeczeństwa, do Kobiet które spotykałem. To mój ekshibicjonizm, którym się dzieliłem. Mój autorytarny styl, czasami żartobliwy zaczął zdobywać zwolenników. Pisałem w taki sposób, że nie pozostawałem furtki na myślenie inaczej. Wiele z Was dlatego zaczęło pisać maile do mnie w stylu:

a)  Co zrobić? Mój mąż jest tak, taki i owaki

b) Czy on mnie jeszcze chce?

      c) Jak tłumaczyć jego zachowanie?


Problemy jakie ma współczesna Kobieta w swojej relacji są zdumiewające, ale u każdej z Was się powtarzają. Tak naprawdę to chodzi o pewność siebie, poczucie własnej wartości i odnalezienie własnego ZEN w życiu. W poczuciu własnej wartości leży 99% problemów. Inaczej żadna z Was nie musiałaby pisać maila do obcego człowieka „z Internetów”, który uważa że zjadł wszystkie rozumy świata myśląc, że dostanie rozwiązanie swojego problemu. Rozwiązanie zawsze przychodzi z wewnątrz.

Czy kochasz siebie?

Odbyłem w weekend bardzo długą podróż do środka samego siebie. Czego chcę, czego pragnę, jak chcę by moje życie wyglądało, czego mi brakuje, dlaczego nie mam tego co chcę, czy jestem z otoczeniem i ze sobą szczery w 100%. Wiecie co sobie odpowiedziałem…? NIE. Brakuje mi w życiu wewnętrznego spokoju. Odnalezienia ZEN? Jak to rozumiem?

Człowiek, który posiada w sobie to zen i ten spokój zadaje mniej pytań. Nie denerwuje się wszystkim co popadnie, jest zrównoważony i wie dokładnie czego potrzebuje. Na jego spokój wpływa także jego pewność siebie. Nie musi zastanawiać się co robić osób trzecich bo on to po prostu wie. Nasze serce, intuicja to niesamowicie potężna broń. Nie potrzebujemy informacji, ani żadnych bodźców z zewnątrz. Nie potrzebujemy jako dorosłe osoby żadnych zasad jak żyć. Całą wiedzę i energię możemy znaleźć w sobie samych. Nie potrzebujemy dostrajać się dla nikogo ! Na pewno nie dla facetów. W życiu przecież chodzi aby być spójnym ze sobą i szczęśliwym tylko i wyłącznie ze sobą prawda? Realizować swoje potrzeby, ale pamiętać przy tym o potrzebach innych. Dlaczego…? Nasze potrzeby są przecież ściśle uzależnione od potrzeb innych osób. To taki paradoks prawda? Z jednej strony musimy myśleć o sobie i o tym co dla nas jest dobre, ale z drugiej strony nie da ich się zrealizować nie dbając o potrzeby drugiej strony?

Dlatego – pieprzcie wszystkie zasady. Nie możecie się zachowywać i robić czegoś pod kogoś. Nawet uciekający króliczek czy tam zajączek nie ma sensu. Inteligencja emocjonalna polega na tym aby się ściśle dopasować do siebie nawzajem. Jeżeli Wy się zachowujecie X a drugiej stronie to nie odpowiada….oddala się od Was zamiast o tym powiedzieć, zakomunikować. To po co się męczyć i zastanawiać? Bo boli…. ? Pamiętajcie, że jesteście „kapłankami komunikacji”. Mężczyźni nawet tacy jak ja (wygadani)

To jest dla mnie właśnie to zachowanie spokoju wewnętrznego. To odpowiedź na ogromną ilość pytań. Spokojna osoba nie będzie się denerwowała:

a) Czy on/ona się odezwie

b) Czy on/ona mnie chce

c) Co mam zrobić aby mnie chciał


Tylko po prostu będzie sobą. Co przez to rozumiem? Nie zastanawianie się kogo potrzebuje osoba X czy Y, jak ma się zachować w relacji z tą osobą tylko wystarczą dwie rzeczy, które trzeba zrobić:

a) Czego ja potrzebuje? Czy pomimo dobrego samopoczucia z tą osobą podoba mi się sposób, w jaki mnie traktuje ?

b)  Czego potrzebuje osoba XYZ? Co komunikuje werbalnie albo niewerbalnie? Czy to mi przeszkadza? Czy będzie wymagało dużo zmian we mnie / energii aby być taką osobą?

Jeżeli osoba XYZ nic nie komunikuje. Po prostu zostaje punkt a) czyli zachowywanie się zgodnie ze sobą i sprawdzenie jak jest odbierane.  Czy to jest dobry trop, dobra rzeka… czy trzeba szczęścia szukać gdzie indziej, a może po prostu zakomunikować i wyartykułować swoje potrzeby bardzo dosadnie? Nie są wysłuchane…? Trzeba oszukać serce i szukać szczęścia gdzie indziej.

Wiele Kobiet kieruje się sercem, a nie rozumem w życiu, ale powiem Wam więcej – Mężczyzn też. Czy tracą przez to? Na pewno tracą jedną ważną rzecz… CZAS – dzięki któremu mogłyby być szczęśliwe, gdyby serce tak długo nie odbierało rozumu.

To są rzeczy bardzo skomplikowane i nikt tego nie wyjaśni;) Nawet taki domorosły rozkminiacz jak ja. Najważniejsze to dowiedzieć się czego tak naprawdę potrzebujemy od życia a później zacząć to osiągać. Tak po prostu – bez żadnych wymówek. Po prostu zacząć to osiągać. Zmiany trzeba zacząć od samego siebie… Być dla siebie samego atrakcyjną osobą wewnętrznie. Osobą, w której można się zakochać, osobą wyważoną pełną spokoju i zen.

 

 


Nie warto mieć pretensji do nikogo, nigdy. Po co? Czy to czyjaś wina, że stanął/ła Wam na drodze i nie spełnia Waszych potrzeb ani oczekiwań… Wiele jest takich historii, że facet pije, zdradza, ćpa, bije etc. Nienawiść nic Wam w życiu nie da, a jedynie napędzi nienawiść. Oczywiście niektórzy zachowują się tak, że trudno mieć inne myśli. Rozumiem to. W większości przypadków lepiej pomyśleć sobie: Nie ten czas i nie to miejsce. To dużo pomoże.


Uznałem, że nie będę więcej pisał w ten sposób co wcześniej (chyba, że do książki na którą w końcu się wezmę i znajdę wydawcę), bo nie potrzebujecie drogowskazów w życiu jak niektórzy napisał na facebooku.  To jest ostatni drogowskaz, który jest najważniejszy. Liczę się JA…i moje szczęście. Nie żadne maski. Wszelkie rady, wszelkie ostre dostrajanie się to jest zakładanie masek.

Np. Ona/on się nie odzywa bo nie można zbyt często? Niech ta pierwsza osoba trochę potęskni? To prowadzenie gry. Po co komuś gra? Kiedyś uznawałem, że gra jest niezbędna w relacjach międzyludzkich i kto nie gra…. Po prostu oddaje pewne sprawy walkowerem i przegrywa. Nie prawda. Brak gry jest zajebisty! Szczerość taka bez żadnych gier i naturalność spontaniczność jest czymś fantastycznym. Za dużo mamy gry dookoła. Pragnę relacji, w której nie będzie żadnych gier, a ja sam uczę się jak nie stosować gier. Jak być naturalny i spontaniczny – taki jak chcę być, a nie taki jak oczekuje społeczeństwo lub dyktują jakieś zasady.

Dlaczego mam się kierować innymi zasadami niż to co ja sam w życiu chcę i na co mam ochotę? Dopóki jest to spójne z innymi osobami w naszym życiu. Nie krzywdzi ich, nie działa wbrew im – jest na miejscu.

Wszelkie „porady” Mężczyzny Szczerego do bólu były przecież tylko i wyłącznie życzeniowym podejściem faceta, który trochę nie miał pokory w życiu. Tak! Zero pokory praktycznie. Osiągnął spory sukces zawodowy i to go zgubiło. Myślał, że w życiu prywatnym jest nie do pokonania, że może rozdawać karty i wymagać od ludzi tak samo jak w pracy. Tak! Nabieram pokory.

Uczę się wewnętrznego ZEN…Polecam każdemu. Jak tylko odpowiecie sobie na pytania:

- Czego chcę od życia?
- Kim jestem? Jak odbiera mnie społeczeństwo? Jak odbiera mnie osoba, która jest mi bardzo bliska?
- Jak chcę być odbierany? Jak chcę by ta osoba mnie odbierała? 
- Czy jestem spójny i zachowuje się spójnie ze sobą? 
- Czy nie gram nikogo? Czy zakochałbym się w samym sobie? 
- Jak dużo robię w życiu coś podyktowanego przez społeczeństwo / normy/ zasady / innych ludzi….a wcale mnie to nie definiuje i chciałbym w życiu czegoś innego?

Bardzo filozoficzna notka, ale wybaczcie. Za niecałe 1,5 roku trzydziestka i człowiek robi bilans samego siebie i rachunek sumienia.  

Nie chcę oceniać… Mam dość oceniania, bo wiem że mogę w ten sposób krzywdzić innych ludzi. Każdy szuka swobody, spokoju i luzu psychicznego – nie chce być oceniany. Jeżeli ktoś nas w życiu ocenia to sam musi być bez skazy. 

Tak – mam wiele skaz w życiu. Jak każdy z nas. Nikt nie zasługuje na ocenianie. Zaczynam swoją przemianę wewnętrzną - życiową. Rozpoczynam SZUKANIE SPOKOJU. Polecam każdemu z Was... Przestaniecie wtedy mieć pretensje do życia, do siebie, do innych i znajdziecie odpowiedzi na setki pytań, które Was trapią.

Dużo namiętności i wewnętrznego spokoju w życiu życzę!
Mężczyzna Szczery Do Bólu

mezczyznazwyobraznia@gazeta.pl 

00:45, mezczyznazwyobraznia , Rozkminy życiowe
Link Komentarze (45) »


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Kody Rabatowe